Chiptuning

Home / Auto serwis – Łódź / Chiptuning

Tuning auta, bo tak przyjęło się określać zabieg polegający na ingerowaniu w konkretne podzespoły samochodu, ma w efekcie sprawić, że ten będzie w gotowy na lepsze osiągi. Chiptuning opiera się na zmianie w elektronicznych systemach, co mówiąc najogólniej, ma zwiększyć moment obrotowy pojazdu oraz moc silnika. Co najważniejsze taka modyfikacja wyklucza wszelką ingerencję mechaniczną, co czyni taki zabieg dużo bezpieczniejszym oraz na pozór łatwiejszym. „Na pozór”, ponieważ do działań tego typu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, jak również fachowa wiedza (chiptuning polega na wykorzystywaniu rezerw, które przewidział producent).

W AutoFabric łączymy wszystkie te czynniki, oferując naszym klientom profesjonalną usługę chiptuningu, który nie tylko zwiększy możliwości samochodu, ale również da gwarancję, że wprowadzone zmienny nie odbiją się negatywnie na pozostałych podzespołach.

Auto stanie się szybsze, bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne (mniejsze spalanie). Co ciekawe, taki zabieg nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla samochodów sportowych. Obecnie na chiptuning decyduje się coraz więcej kierowców, którzy pragną czerpać większą przyjemność z codziennej jazdy samochodem.