Serwis klimatyzacji samochodowej Łódź

Home / Auto serwis – Łódź / Serwis klimatyzacji samochodowej Łódź

Aktualnie większość modeli samochodów dostępnych na rynku jest już wyposażanych w klimatyzację. Warto wiedzieć, że taki system trzeba poddawać regularnym przeglądom.

Nieczyszczona klimatyzacja to siedlisko bakterii, a obcowanie z nimi z pewnością nie jest dobre dla ludzkiego organizmu (w dodatku z wentylatorów wydobywa się niemiła woń). Trzeba również zaznaczyć, że aby auto klimatyzacja funkcjonowała poprawnie, konieczne jest jej regularne uruchamianie (przyjęło się, że przynajmniej na 15 minut w tygodniu). Jeśli o tym zapominamy olej mineralny, który ma za zadanie smarować sprężarkę – zasycha. Może być to jedna z przyczyn tego, że system nie działa poprawnie.

W AutoFabric prowadzimy kompleksowy serwis klimatyzacji, czyli usługę czyszczenia, smarowania, jak również naprawy nieprawidłowo funkcjonujących urządzeń. Używamy technik rekomendowanych przez największych producentów samochodów na rynku, a do pracy wykorzystujemy wysokiej klasy sprzęt.

Serwis klimatyzacji z czynnikiem R-1234yf

Czynniki R1234YF to gaz, który jest stosowany do napełniania układów klimatyzacji w nowych samochodach sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej od 1 stycznia 2017 roku. Czynnik został opracowany, jako wspólny produkt koncernów Honeywell i DuPont. Stosowanie w układzie klimatyzacji R1234YF jest spełnieniem dyrektywy unijnej UE 2006/40/EG skoncentrowanej na wyeliminowaniu z użycia gazów, które mają negatywny wpływ na atmosferę i przyczyniają się do zwiększenia efektu cieplarnianego.

W naszym serwisie uzupełniamy układ klimatyzacji nowym czynnikiem R1234YF. Usługę wykonują doświadczeni pracownicy AutoFabric. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Serwis klimatyzacji w AutoFabric sprawi, że ta przeżyje swoją drugą młodość, a Ty będziesz mógł(a) cieszyć się z jej właściwości przez kolejne kilka lat.

Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej – Łódź i okolice

Kompleksowy przegląd pojazdu powinien uwzględniać serwis klimatyzacji samochodowej. Prawidłowe działanie tego układu ma bezpośredni wpływ na komfort podróżowania. Jest to odczuwalne przede wszystkim w okresie letnim. Przyjemny chłód w aucie daje wytchnienie i pomaga zachować pełną koncentrację w trakcie prowadzenia pojazdu. Sprawna klimatyzacja zapobiega uciążliwemu parowaniu szyb. Ponadto, stwarza realne niebezpieczeństwo przez ograniczenie widoczności.

Układ klimatyzacji pracuje w bardzo trudnych warunkach. Jego podzespoły są narażone na wahania temperatury, wysoką wilgotność oraz drgania generowane podczas jazdy. Niekorzystne czynniki zwiększają ryzyko powstania nieszczelności w układzie. To z kolei obniża wydajność całego systemu. Dlatego tak ważny jest coroczny serwis klimatyzacji samochodowej. Jest on doskonałą okazją do sprawdzenia szczelności i stanu podzespołów, wymiany czynnika chłodniczego oraz oczyszczenia całego układu ze szkodliwych drobnoustrojów.

Szczegółowa diagnostyka układu klimatyzacji w aucie

Pierwszym etapem serwisu klimatyzacji samochodowej w Auto Fabric jest szczegółowa diagnostyka. Korzystając ze specjalnego testera, odczytujemy ze sterownika dane o błędach, które dotyczą między innymi temperatury oraz ciśnienia w obwodach. Kolejnym punktem jest pomiar temperatury w układzie za pomocą specjalnego czujnika. W ten sposób uzyskujemy informację o jej minimalnej i maksymalnej wartości. Ponadto sprawdzamy czas, w jakim układ może osiągnąć skrajne wartości temperatur. Zebrane informacje zestawiamy z danymi serwisowymi. Ważnym elementem serwisu klimatyzacji samochodowej jest sprawdzenie odpływu wody z parownika. Jego niedrożność może prowadzić do gromadzenia się wilgoci na podłodze i w efekcie powodować pleśnienie dywaników.

Jak przebiega serwis klimatyzacji samochodowej w Auto Fabric?

Jedną z podstawowych czynności podczas serwisu klimatyzacji samochodowej w Auto Fabric jest uzupełnienie czynnika chłodniczego. Jego ubytek w ciągu roku może sięgać nawet 10%. Wykorzystując specjalną maszynę, sprawdzamy szczelność układu i opróżniamy go. Następnie napełniamy nowym czynnikiem R-1234yf spełniającym normy dyrektywy unijnej UE 2006/40/EG. Uzupełniamy także poziom środka smarującego.

Serwis klimatyzacji samochodowej obejmuje także ozonowanie, które jest skuteczną metodą pozbycia się grzybów i pleśni. Zabieg wykonujemy przy użyciu specjalnego generatora ozonu. Gaz wchodzi w reakcję z innymi cząsteczkami i rozbija ich strukturę. Ozon dociera w każdą szczelinę układu, co zapewnia wysoką skuteczność i eliminuje bakterie, grzyby, pleśń oraz nieprzyjemny zapach. Podczas serwisu klimatyzacji wymieniamy także filtr kabinowy, który wyłapuje zanieczyszczenia z powietrza dostającego się do wnętrza pojazdu.

Gdzie możesz wykonać kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej? Łódź to miasto, w którym znajduje się siedziba naszej firmy. To tutaj obsługujemy klientów z terenu całego miasta oraz okolicznych miejscowości. Postaw na wysokie kompetencje i doświadczenie naszych specjalistów. Zadbaj o sprawny układ klimatyzacji i zapewnij sobie komfort w trakcie podróży autem.